Reklam

Beştepe'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni

  • Güncelleme: 30.10.2019 01:07
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirildi.
Beştepe'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni

Kabul törenine siyaset, sanat ve spor camiasından çok sayıda ünlü isim katıldı.

Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni'nde katılımcılara hitap eden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Barış Pınarı Harekatı'nın cereyan ettiği böyle bir dönemde sizleri Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96'ncı yıl dönümünde en kalbi duygularla selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne, milletin evine, bu gazi mekana hoş geldiniz." ifadeleriyle başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törene teşrifleri için katılımcılara teşekkür etti, yurt içi ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşların bayramını kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başında, “Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbimizin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda vazife üstlenen kahramanlarımızı saygıyla yâd ediyorum. Milletimizin, bin yıldır dünyanın üzerinde en çok mücadele yürütülen coğrafyasında yaşıyor olmasının bedelini canlarıyla ödeyen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Sanat, siyaset, spor, bilim ve iş dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni'ne eski başbakan Binali Yıldırım, Batı Trakya Türklerin ağabeyisi TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da iştirak etti. Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanına tebriklerini sundu ve bir süre sohbet etti.

Anahtar Kelimeler: