Reklam

Bayburtlular anma gününde bir araya geldi

  • Güncelleme: 24.02.2020 17:41
Bayburtlular anma gününde bir araya geldi

Program modetörlüğü Melih ipeğin yaptığı Anma günü Etkinliği önce Kur-an,ı Kerim tilaveti okuması ve Hanaudaki yaşanan olayda Hayatlarını kayıp eden vatandaşlarımız ve Türkiyedeki Şehitlerimiz için 1. dakika saygı duruşundan sonra istiklal marşımız okunması ile proğram başlandı.

Münih Bayburtlar Kültür ve Dayanışma Derneği Bayburt'un Düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümüne, T.C. Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, Münih Ticaret Ataşesi Ertem Çoban, Münih Din hizmetleti Ateşesi Sıddık Yılmaz, Güney Bavyera İgmg Başkanı M.Tayyip Sayan Tüdek Başkanı iş Adamı Mahir zeytinoğlu, Deik Almanya Temsilcisi iş Adamı İsrafil Dursun,Münih müsiad şube başkanı Nebi Alp, Münih KT Bank şube müdürü Ahmet Kalyon, Münih küpeliler dernek başkanı Talat Erdoğan, Avrupa Doğu Türkistan dernek başkanı Asgar Can, BayDeBir Kadın Kolları başkanı Yasemin Atik, STK Başkanları, üyeleri Hemşerileri ve dostları ile katıldılar.

Bayburtlular Derneği Başkanı Hakkı çeker anma günü etkinliği için proğrama katılan Davetlileri selamla konuşmasından sonra Bayburt,un Düşman işgalinden kuruluşunu Bayburt coğrafyasını, kültürünü, anlatan anlamlı konuşma yaptı. 

T. C. Münih Başkonsolosu Mehmet Günay

Hanau’daki ırkçı terör saldırısında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve tüm şehitlerimizi saygıyla rahmetle anıyorum. Bayburtlular kültüre verdiği değerleri, girişimci iş adamları, ve eğitimi ile çalışkan bir millettir. 

Bayburt şehrimiz bulunmuş olduğu coğrafyada havası, kültürü, müzeleri ile görülmesi gereken güzel bir şehrimizdir. Derneğimizin gerçekleştirdiği güzel etkinliği düzenleyen Başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Anma Günü Etkinliği için Stuttgart,tan programa katılan Stuttgart Bayburtlular kültür spor ve Dayanışma derneği başkanı Yasin Ayışığı Günün anısına Münih Bayburtlulara Anlamlı bir plaket hediye etti. 

Almanyada mart ayında yapılacak seçimler için Türk kökenli Adaylar

Mahmut Türker, Serdar Duran, Nilgün Stauch, Erol Akbulut Anma etkinliğinde hem kendilerini tanıtıp güzel bilgiler veren konuşmalar yapıldı. 

Anma günü etkinliği igmg Bavyera bölgesi başkanı M Tayyip Sayan, Hocanın anlamlı sözler ile Yapmış olduğu Dualardan sonra Bayburtluların yapmış olduğukları meşhur pişmaniye ikram edilip program son buldu. 

Haber Münih Turan Kaya..