Reklam

BATÖB üyeleri öğrencilere tecrübelerini aktardı

  • Güncelleme: 22.08.2019 19:02
Batı Trakya Öğrenciler Birliği (BATÖB) ve Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Yeni Nesil Kolu ortak bir projede buluştu.
BATÖB üyeleri öğrencilere tecrübelerini aktardı

 

Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) lokalinde gerçekleşen toplantıda, öğrencilere BATÖB faaliyetleri ve yaşanan tecrübeler aktarıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler üçüncü sınıf öğrencisi ve BATÖB Başkanı Fatih Sar Hasan, proje kapsamında Türkiye'ye bu yıl eğitim alacak öğrenciler ile bir araya gelindiğini söyledi.

Batı Trakya’da ve Türkiye’de bir çok faaliyet gerçekleştirdiklerini belirten Sar Hasan, Türkiye’de eğitim alacak örencilerin heyecanlarına ortak olmak ve kaygılarına bir nebze de olsa hafifletmek amacıyla toplantıyı düzenlediklerini ifade etti.

Gelecek nesilleri kazanmak için yola çıktıklarına vurgu yapan Sar Hasan şöyle devam etti: “Kendini geliştirebilen, Türkiye’ye ve Batı Trakya toplumuna faydalı insanlar yetiştirme temel amacımız. Bu çerçevede istişare ve iletişim önemlidir. Öğrenciler arasındaki ilişkilerde birliktelik ve kenetleşme bir o kadar önemlidir. Türkiye’ye okumaya gelecek Batı Trakya’lı arkadaşlarımıza bu sebeple kendi tecrübelerimizi aktarıyoruz. Üniversitelerdeki eğitim hakkında bilgi veriyoruz. BATÖB sizlerin her daim yanınızda ve destekçiniz olacaktır.”

Yaz döneminde olmasına rağmen katılım oldukça yüksek olduğu toplantıda BATÖB üyeleri, yeni üniversiteye başlayacak öğrencilere başarılar dileyerek, “aramıza hoş geldiniz diyoruz” denildi.

Anahtar Kelimeler: