Reklam

Batı Trakyalı Öğrenciler zorlukla karşılaşmadan kolayca Yunanistan'a geçtiler

  • Güncelleme: 19.03.2020 22:15
Batı Trakyalı Öğrenciler Türkiye'den herhangi bir zorlukla karşılaşmadan kolayca Yunanistan’a geçtiler.
Batı Trakyalı Öğrenciler zorlukla karşılaşmadan kolayca Yunanistan'a geçtiler

Edirne Batı Trakya Öğrenci Birliği tarafından organize edilen 50 kişilik öğrenci kafilesi, İpsala Hudut Kapısı üzerinden Yunanistan’a döndü. Öğrenciler Yunanistan tarafında Kipi Sınır Kapısı’na gelerek gerekli önlem ve kontrollerden sonra Yunanistan’a girdiler.

Öğrencilerin Batı Trakya’ya geri dönme taleplerine karşın Türk makamları tarafından sağlanan destek ile Batı Trakyalı Öğrenciler Türkiye’den herhangi bir zorlukla karşılaşmadan kolayca Yunanistan’a geçtiler.

Edirne Batı Trakya Öğrenci Birliği başkanı İlhan Efendi’den alınan bilgiye göre, bazı öğrencilerin evlerine dönmek istediklerini ve sebepten dolayı da bir gün öncesinden dönmek isteyenlerden bir liste oluşturuldu ve Türk ve Yunan makamlarına önceden bildirildi. Bunun üzerine harekete geçen ilgil makamlar öğrencilerin dönmelerine yeşil ışık yaktı.

Edirne’den kiralanan minibüs ile İpsala Sınır Kapısı’na gelindi ve Yunan tarafına geçiş için Türk makamları tarafından özel izin tahsis edilerek bir polis eskort aracı eşliğinde Yunanistan Kipi Sınır Kapısı’na geçildi.