Başkan Eminlatif İl Göç İdaresi müdürlüğünü ziyaret etti

Başkan Eminlatif İl Göç İdaresi müdürlüğünü ziyaret etti
Başkan Eminlatif İl Göç İdaresi müdürlüğünü ziyaret etti
Başkan Eminlatif İl Göç İdaresi müdürlüğünü ziyaret etti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa Valiliği İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu ve Türk Akraba Toplulukları ve İskan Kanunu Çalışma Başkanı Enver Uğur evren’iziyaret etti.

Ziyarete ilişkin olarak ''uzun zamandır uyum içerisinde çalıştıkları Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile hemşehrilerimizin sorunlarının çözümü aşamasında sık sık görüştüklerini' açıklayan Başkan Eminlatif ' İl Göç İdaresi Müdürlüğümüz bizlere şimdiye kadar elinden gelen hiç bir yardımı esirgememiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da uyum içerisinde çalışacağımıza olan inancımız tamdır, müdürümüz Recep Batu nezninde tüm kurum çalışanlarına teşekkür ediyoruz' dedi.

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif ve YK üyelerine ziyaretleri sebebi ile teşekkür eden Bursa İl Göç İdaresi Recep Batu ise Bursa gibi kozmopolit bir şehirde BTTDD Bursa Şubesi Yönetimi ile beraber çalışmanın son derece sevindirici olduğunu belirterek iki kurum arasındaki işbirliğinin bundan sonrada devam edeceğini açıkladı.

Ziyaret esnasında hemşehrilerimizin yaşadığı bir kısım aksaklıklar kurum yetkililerine iletilerek izlenmesi gereken adımlar kararlaştırıldı.

UZUN DÖNEM İKAMET TEZKERELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME !
Yapılan görüşme neticesinde varılan çözüm yolları aşağıda belirtilmiş olup hemşehrilerimizin bilgisine sunulur.

- Pandemi sürecinde parmak izi alınamayan hemşehrilerimizin kuruma belirtmiş oldukları telefon numaralarına eksik parmak izi sürecinin tamamlanması amacı ile SMS gönderilmektedir. Kurum tarafından hemşehrilerimize gönderilen SMS lerde belirtilen randevu gün ve saatlerinde hemşehrilerimizin eksik işlemlerini tamamlaması için Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

ANCAK herhangi bir sebep ile kurumun belirttiği tarih ve saatte parmak izi randevusuna gidemeyen hemşehrilerimizin bu eksikliği tamamlamak için BTTDD Bursa Şubesi ile iletişime geçmeleri durumunda BTTDD Bursa Şube tarafından kendilerine yardımcı olunacak ve gerekli işlemleri yapmaları sağlanacaktır. Parmak izi uygulamasından sadece 10 yaş altı çocuklar ile parmak izi veremeyeceğine dair özür raporu bulunanlar muaftır.

- Uzun Dönem İkamet Tezkeresi sahibi hemşehrilerimizin(pasaport ile başvuru yapanlar)pasaportlarını değiştirmeleri halinde yeni pasaportlarını bir an önce Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğüne bildirmeleri zorunludur. 

- Uzun Dönem İkamet Tezkeresi sahibi hemşehrilerimizin adres değişikliği yaptığı takdirde hemşehrilerimizin yeni adreslerini Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.

Vali Kırbıyık uyuşturucuyu ele geçiren polislere başarı belgesi verildi
Önceki Vali Kırbıyık uyuşturucuyu ele geçiren polislere başarı belgesi verildi
‘İskeçe Şehir Sempozyumu’ başladı
Sonraki ‘İskeçe Şehir Sempozyumu’ başladı