Reklam

Avrupa'nın Sesi'nden müjdeli bir haber

  • 02.03.2021 19:51
  • Okunma: 1037 kez

Mehmet Hasan


Avrupa'nın Sesi'nden müjdeli bir haber

Avrupa'nın Sesi'nden müjdeli bir haber

Avrupa'nın Sesi Gazetemizin değerli okurları,

Bütün dünyayı etkileyen Pandemi salgınının gölgesinde bir yıldan uzun bir süreyi geride bıraktık. Salgının maddi tahribatından çok manevi kayıpları bizi üzdü. Bilhassa kaybettiğimiz yakınlarımızın acısı hala bir çoğumuzun yüreğini dağlıyor. 

Ama iyimser olmak zorundayız. Yaşam devam ediyor. Üstelik aşıların geliştirilmesi ve uygulanmaya başlaması geleceğe dair ümitleri de arttırıyor. 

Biz de Avrupa'nın Sesi olarak bu pandemi döneminde özellikle yayınlarımızı sürdürmeye gayret ettik. Bu çok kolay olmadı. Zira salgının ekonomik zararı bizim gelir kaynaklarımızı da olumsuz etkiledi. Buna rağmen yayınlarımızı kesintisiz sürdürmenin gayreti içinde olduk. Çok şükür bunu başardık da. Burada özellikle ilan konusunda gazetemize destek sağlayan bütün iş insanlarımıza ve girişimcilerimize tüm okurlarımız adına teşekkür ediyorum. 

Bizim salgının patlak vermesinden sonraki prensibimiz şu oldu: Bu zor dönemde mutlaka insanlarımızın, Avrupalı Türklerin yanında yer almalıyız. Onların haber alma, bilgi edinme haklarından mahrum kalmamaları için bütün fedakarlığı göstereceğiz. Bu şiar ile hareket ettik. 

Biliyorsunuz bizim şu an elinizde tuttuğunuz basılı gazetemizin yanında bir de bu gazetenin sürekli güncellenen internet sitesi mevcut. www.avrupaninsesi.eu adresinden saati saatine, neredeyse dakikası dakikasına Dünya, Türkiye, Avrupa, ABD, Batı Trakya, Balkanlar'dan haber almak mümkün.

Bu pandemi sürecinde bir yandan aylık basılı gazetemizi en mükemmel şekilde hazırlamaya gayret ederken, bir yandan da sanal yayınlarımızı sizlerin daha kolay ulaşabileceği bir hale getirdik. Cep telefonlarınıza indireceğiniz uygulama ile artık Avrupa'nın Sesi size çok daha yakın olacak. Dilerseniz telefonunuza vereceğiniz talimatla sayfaya yüklenen haberlere ilişkin anında size bildirimler gelecek. Böylece dünyada, çevrenizde nelerin olup bittiğini anında, sıcağı sıcağına öğrenmiş olacaksınız. 

Elbette, tüm diğer hizmetlerimiz gibi bu uygulamamızdan yararlanmak da tamamen ücretsiz. 

Mart sayımıza gelecek olursak... 

Yine dolu dolu bir gazete hazırlamanın gururu ve mutluluğu içinde olduğumuzu söyleyebilirim. Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın hassasiyetleri, beklentileri gözetilerek, özel olarak harmanlanan haberlerimiz, röportajlarımız ve köşe yazılarımız tüm aile bireylerinin keyifle okuyacağı şekilde kaleme alındı. Bu gazeteyi gönül rahatlığıyla evinize götürüp, ailece okuyabilirsiniz.

Bu pandemi döneminde gazete okuma alışkanlığını yeniden edinmek, genç kuşaklara gazeteye dokunmanın önemini kavratmak için önemli bu.

Asıl önemli olan ise; Türkçemiz. Güzel dilimizi, en sade şekliyle, en anlaşılır ve en doğru haliyle bu gazetede bulacaksınız. O yüzden, Avrupa'nın Sesi'ni okuyunuz ve okutunuz.

Sağlıklı günler dilerim.

Yazarın Yazıları
x