Reklam

Dostları Hasan ailesini yalnız bırakmadı

  • Güncelleme: 10.02.2019 12:02
GÜMÜLCİNE
Dostları Hasan ailesini yalnız bırakmadı

 

Avrupa’nın Sesi Gazete ve Haber Sitesi‘nin İmtiyaz Sahibi Mehmet Hasan’ın 79 yaşındaki annesi Cemile Hasan son yolculuğuna uğurlandı.


Almanya’nın Wuppertal şehrinde vefat eden Cemile Hasan‘ın cenazesi, Wuppertal ATİB Osmanlı Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Batı Trakya-Gümülcine’nin Melikli köyündeki aile kabristanlığına defn edilmek üzere son yolculuğuna uğurlandı.

Burada gözyaşlarıyla toprağa verilen Cemile Hasan, sevenlerinin dualarıyla ebedi istirahatgahına konuldu.

 

Mehmet Hasan’ı acılı günde sevenleri dostları yalnız bırakmadı. Cenazeye katılan misafirleri caminin avlusunda Mehmet Hasan karşıladı ve onların başsağlığı dileklerini kabul etti.

Cuma namazı sonra kılınan cenaze namazına Rodop Sabık Milletvekili ve Batı Trakya Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) Başkanı Ahmet Hacıosman, Doğu Makedonya Eyaleti Başkan Yardımcısı Tarkan Multeza, meclis üyeleri Mustafa Katrancı ve Ahmet İbram, Yassıköy Belediyesi Meclis Üyesi Özcan Mehmet, işadamı Mehmet Molla Ahmet (FAİKLAR) ve Melikli köyü sakinleri katılarak merhumeyi son yolculuğa uğurladılar.

 

 

Cemile Hasan'ın vefatı nedeniyle çok sayıda taziye mesajı aileye iletildi. Bunlar arasında İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, TBMM İnsan Hakları İhlallerini İnceleme Komisyonu Başkanı, eski Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İşadamı Recep Pehlivanoğlu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Başkanı Abdullah Eren, TRT Yabancı Dil Yayınları Müdürü Nevzat Mehmet yer aldı. Ayrıca vefat haberini okuyan veya duyan çok sayıda Avrupa'nın Sesi okuru, gazetemizi arayarak üzüntülerini dile getirdi. 

 

Mehmet Hasan, arayan ve soran tüm dostlarına teşekkür ederek, ''Böylesi acı günlerde dostlardan gelen bu sıcak samimi mesajlar tesellimiz oldu. Acımız çok büyük ama dostlarımızın varlığıni bilmek acımızı bir nebze olsun unutturdu. Herkesten Allah razı olsun' diye konuştu.


 

 

Cenaze namazına Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Bülent Bilgi, Witten DİTİB Sultan Ahmet Camii Başkanı Veysel Arslan ve yönetim kurulu üyeleri, Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Burak Bilal, Avrupa Türk İslam Birliği (ATİB) Genel Sekreteri Muharrem Uslubaş, Yavuz Cenaze şirketinin Müdürü Hasan Bayram'ın yanı sıra Hasan ailesinin yakın aile dostları ve sevenleri katıldı.

 

 

Anahtar Kelimeler: