Almanya’nın en güzel ezan ve hutbe okuyan gençleri seçildi

Almanya’nın en güzel ezan ve hutbe okuyan gençleri seçildi

Almanya’nın en güzel ezan ve hutbe okuyan gençleri Münih’te seçildi. T.C. Berlin Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği ve Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)’in ortaklaşa düzenlediği Almanya 12. Güzel Ezan Okuma ve 15. Güzel Hutbe Okuma Yarışmala

EN GÜZEL EZANI HÜSEYİN YAZIR OKUDU

Yarışmada, Münih Din Hizmetleri Ataşesi Kuddusi Uysal’ın başkanlığındaki jüride Prof. Dr. Yaşar Aşıkoğlu (T.C. Berlin Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve DİTİB Genel Başkanı), Mümin Şener (Nürnberg Din Hizmetleri Ataşesi), Ramazan Dağlı (Frankfurt Din Hizmetleri Ataşesi)  yer aldı. Oldukça çekişmeli geçen yarışmada Mainz Bölgesi’nden Hüseyin Yazır Almanya’nın en güzel ezan okuyan genci seçilirken, Malik Tosun (Frankfurt) ikinci ve Cenk Atalay (Düsseldorf) üçüncü oldular. En güzel hutbeyi okuyan genç olarak Fatih Akyüz (Münster) seçilirken, İlyas Bıdıl (Köln) ikinci ve İsmail Ceren (Mainz) üçüncü oldu.

PARA ÖDÜLLERİ

Yarışmada birinci olanlara 800'er euro para hediyesi verilirken, ikinciler 600 ve üçüncüler 400’er euro hediye edildi. Diğer yarışmacılara da 200’er euro para hediyeleri verildi. Şampiyonlara, ödüllerini T.C. Berlin Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve DİTİB Genel Başkanı  Prof. Dr. Yaşar Aşıkoğlu’nun elinden aldılar.

 

Ahmet İncel / Münih - Almanya

Anahtar Kelimeler: Almanya, Münih, DİTİB, Güzel Ezan Okuma, Güzel Hutbe Okuma