Reklam

Berlin AK Parti Temsilciliği’nde 15 Temmuz Uluslararası Kamuoyu'nun bakış günü etkinliği düzenlendi

  • Güncelleme: 15.07.2021 23:30
AK Parti Almanya Temsilcisi Meryem Göka, 15 Temmuz 2016'da FETÖ tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişiminin üzerinden beş yıl geçtiğini hatırlattı, şehitleri rahmetle anarak, gazilere de minnetlerini sundu.
Berlin AK Parti Temsilciliği’nde 15 Temmuz Uluslararası Kamuoyu'nun bakış günü etkinliği düzenlendi

Göka, darbe girişimi gecesi AK Parti Genel Merkezi’ne gittiğini, kendisini dönemin Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin Boşnak üyesi Bakir İzzetbegoviç'in telefonla aradığını ve Türkiye’de neler olduğunu sorduğunu anlattı.

Boşnak liderle arasında geçen diyaloğu aktaran Göka, İzzetbegoviç'in "Türkiye’ye bir şey olursa bizim için de büyük felaket olur. Sayın Cumhurbaşkanımıza ki o bizim için ümmetin lideridir, ona bir şey olursa bizim de burada emniyette olamayacağımızın işareti olur." ifadelerini kullandığını aktardı.

Bakir İzzetbegoviç’in televizyonlara çıkarak ilk desteğini açıklayan liderlerden biri olduğunu anımsatan Göka, kamu diplomasisi çerçevesinde FETÖ terör örgütünün nasıl tehlikeli bir yapı olduğunu, bütün ülkelerde de aynı tehdidi oluşturabileceğini, buna karşı dikkatli olunması yönünde sunum ve çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle yayınladığı mesajının da okunduğu etkinlikler, şehitler için okunan Kur'an-ı Kerim ve dualarla sona erdi.

x