Reklam

Ak Parti Milletvekili Sırakaya’dan yurt dışında yaşayan vatandaşlara müjdeli haber

  • Güncelleme: 17.10.2019 12:16
AK Parti İstanbul Milletvekili ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Komisyon Başkanı Zafer Sırakaya, yurt dışında yaşayan vatandaşların işini kolaylaştıran yeni uygulama ile ilgili açıklamalarda bulundu
Ak Parti Milletvekili Sırakaya’dan yurt dışında yaşayan vatandaşlara müjdeli haber

 

AK Parti İstanbul Milletvekili, Avrupa Konseyi Parlementer Meclisi Üyesi, Ak Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı, TBMM Dış İşleri Komisyonu Üyesi ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Komisyon Başkanı Zafer Sırakaya, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “E-Apostil’in hayata geçmesiyle vatandaşlarımız yurtdışından gelmeden e-devlet üzerinden elektronik ortamda başvuru yaparak belgelerini şerhli alabilecekler” dedi.

Yurtdışında yaşayan vatandaşların hayatlarını ve işlerini kolaylaştıran adımların atmaya devam ettiklerini söyleyen Zafer Sırakaya konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “Adalet Bakanlığı adli sicil kaydı ve mahkeme kararlarına ilişkin belgelerin        (e-Apostil) https://www.eapostil.gov.tr adresinden alınabilmesinin önünü açtı.

E-Apostil’in hayata geçmesiyle vatandaşlarımız yurtdışından gelmeden e-devlet üzerinden elektronik ortamda başvuru yaparak belgelerini şerhli alabilecekler. E-Apostil sistemi ile talep eden vatandaşlarımız e-Apostilli belgenin doğruluğunu çevrimiçi olarak teyit edebilecekler.

Yurt dışında yaşayan kardeşlerimizi önceliyen bu uygulamada emeği geçen Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül ile bakanlık çalışanlarımıza yurtdışında yaşayan kardeşlerimiz adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.