"Türkiye sahil ve kumsaldan ibaret değil, tarihi beldeleri mutlaka ziyaret edelim"

Witten

 

"Türkiye sahil ve kumsaldan ibaret değil, tarihi beldeleri mutlaka ziyaret edelim"

 

Uluslarası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Bülent Bilgi, Avrupa ülkelerinde yaz tatilinin yaklaşması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Okulların tatile girmesiyle birlikte çok sayıda vatandaşımızın tatil ve akraba ziyareti için Türkiye’ye gideceğini vurgulayan Bilgi, otomobiliyle sıla yoluna çıkacak olanlara ise dikkatli olmalarını tavsiye etti.

 

Yaz tatilini memlekette geçirmenin çok yönlü faydaları olduğuna işaret eden Bülent Bilgi, “Dinimiz, insanın akrabaları ile olan bağlarına yani sıla-i rahime büyük önem vermiştir. Bu ziyaretler vesilesiyle ailelerimiz, akrabalarımız ve dostlarımız arasında sıcacık muhabbetler, hatıralar ve sapasağlam bir bağ oluşacaktır“ dedi.

 

 

Türkiye’ye gidecek olan Avrupalı Türklerin bu vesileyle çocuklarının memleketimizle olan bağını da güçlendireceğini ifade eden UID Genel Başkanı, “Türkiye demek sadece deniz ve kumsal demek değildir. Mutlaka yavrularımıza ülkemizin tarihi yerlerini de gösterelim. Yolumuzun üzerinde örneğin Çanakkala’de mutlaka bir mola verelim ve orada yatan ecdadımızın, şehitlerimizin ruhlarına bir Fatiha hediye edelim. Edirne’de Selimiye’de hep birlikte bir şükür namazı eda edelim. İstanbul’dan geçersek mutlaka tarihi yerleri yavrularımıza tanıtalım“ diye konuştu.

 

Bilgi, izne otomobilleriyle gidecek olanlara ise dikkatli olmalarını tavsiye etti. Bilgi, yola çıkmadan önce pasaportların geçerlilik sürelerinin kontrol edilmesi ve araçların bakımlarının yapılması gerektiğini hatırlattı.

Anahtar Kelimeler: Bülent Bilgi, UİD, Yaz Tatili